Başlangıç » Genel başlıklar » Katsayı Farkı Kaldırıldı

Katsayı Farkı Kaldırıldı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, üniversiteye girişte katsayı farkının kaldırılmasıyla bütün öğrencilerin aynı şartlarda yarışacağını söyledi.
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, Diş Hekimliği Fakülteleri Dekanlar Toplantısı’na katılmak üzere geldiği Erzurum’da, YÖK’ün üniversiteye girişte liseler arasındaki katsayı adaletsizliğini kaldıran kararını değerlendirdi.
Öğrenci seçme yerleştirme işleminde yetkinin YÖK’te olduğunun altını çizen Demir, “Biz uygulayıcıyız. YÖK’ün takdiri bu şekilde, biz de uygulayacağız. Katsayı, farklı liselerden mezun olan öğrencilere uygulanan bir yöntemdi. Herkese eşit katsayı ile bütün liselerden mezun olan, türü ne olursa olsun, aynı şartlarda yarışacak demektir.” dedi.
Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ev sahipliğinde yapılan ve 28 dekanın katıldığı toplantıyla ilgili bilgi veren Demir, 2012 yılında ilk defa Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı (DUS)’un yapılacağını hatırlatarak, “Burada da Diş Hekimliği Fakültesi dekanları kendi gündemlerini tartışmak üzere toplandılar. Biz de bu sınavı nasıl yapacağımızı, bunun içeriğinin nasıl olacağı konusunda bir bilgi paylaşımı yaptık. Kendi önerilerini dinledik. Dekanlarımızla zaman içerisinde yine beraber çalışarak, DUS’u Nisan 2012’de gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s